Webové stránky pro mobily

Proč mít webové stránky pro mobily?

V dnešní době, kdy se stále více a více používají mobilní zařízení pro připojení k internetu si lidé velmi rychle zvykli mít informace ihned po ruce ve svých smartphonech, iPhonech, tabletech a jiných mobilních zařízení. V ČR už má chytrý telefon, umožňující přístup na mobilní web více než 2 miliony uživatelů. Přesto jsou pro mobilní prohlížení upraveny jen málokteré webové stránky. Weby se optimalizují nejen pro chytré mobilní telefony, ale i pro tablety a další mobilní zařízení.

Proto je nutné přizpůsobit vzhled a rozvržení webových stránek požadavkům těchto zařízení. Nic tak neodradí Vaše zákazníky jako, když se několikrát marně snaží palcem "kliknout" na mrňavý odkaz nebo neustále zvětšování či zmenšování velikosti...

Je výhodné mít internetové stránky navržené buď tak, aby jejich zobrazování bylo použitelné jak pro monitory počítačů či notebooků, tak i pro displeje mobilních zařízení. Nebo mít dvoje stránky, jedny klasické a jedny optimalizované pro mobilní telefony.

Vzhledem k technickým parametrům mobilních zařízení je tedy nutné pro ně přizpůsobit vzhled, rozvržení a ovladatelnost mobilních webů.

Rozvržení na stránce

Na menším displeji mobilního telefonu není možné zobrazit tolik informací, jako na 22” monitoru počítače. Není zde místo pro zobrazování vysokých hlaviček, levého a pravého bočního oddílu, velkého množství obrázků, či dokonce reklamy. Stránka optimalizovaná pro mobilní telefony tak musí být jasná a stručná, s dostatečně velkým písmem a pouze několika málo odkazy či grafickými prvky, které Vás snadno navedou na důležité informace, ale i stejně lehce Vás dokáží vrátit třeba na začátek mobilního webu.

Ovládání navigačních prvků prsty

Bříško prstu na displeji mobilu zasáhne v porovnání s myší poměrně velkou oblast displeje a není tak snadné zasáhnout požadované místo na mobilní stránce. Pokud se tedy na stránce pro mobily vyskytuje několik odkazů pod sebou nebo vedle sebe, není možné se do nich přesně strefit, což může uživatele snadno odradit. Proto tvoříme systém ovládání tak, aby ovládání bylo rozděleno do jednoduchých, přehledných a dostatečně velkých prvků.

Datová optimalizace

Přestože se rychlost mobilního internetu v ČR zvyšuje, stále je v porovnání s pevným nebo Wi-Fi internetem pomalejší. Nehledě k tomu, že je zákazník omezen FUP - velikostí stahovaných dat.

Toto jsou hlavní důvody, proč by měly být mobilní webové stránky optimalizovány i z hlediska objemu dat.

Pokud budou Vaše internetové stránky obsahovat velké množství obrázků ve vysokém rozlišení, videa a pod. znamená to, že se jednak budou pomalu načítat a jednak zákazník velmi rychle vyčerpá svůj datový limit. Proto se mobilní webové stránky optimalizují tak, aby se rychle načítali a zákaznci nestratili trpělivost a rádi se vraceli.

Nabízíme Vám tyto služby:

  • Vytvoření návrhu a provedení mobilních stránek
  • Správu mobilních stránek
  • Úpravu stávajících webových stránek i do mobilní podoby

Další informace